MČR Kutná Hora – radost i slzy

MCR_1

Největší domácí závod letošní sezony vypukl v pátek 17. 7. 2015. Na programu byl závod štafet.

Na závod štafet jsem se moc těšila. Trať byla velice náročná, ale naštěstí se dalo docela předjíždět. Nebyla jsem ani moc nervozní. Věděla jsem, že když se nám nic nestane tak máme velkou šanci na výhru! Brácha mi předával na třetím místě jen asi 15 vteřin za vítězem. Ztrátu jsem dojela, ale celé kolo se mi nejelo niják zvlášt dobře a to se hodně projevilo i v dalších závodech!! Honza Nesvadba potom skvěle zvládl konec a já jsem byla šťastná, že mám první titul!!

Dne 18.7.2015. byly na programu sprinty.

Hned po štafetě jsem hodně přemýšlela, jestli sprinty vůbec pojedu. Necítila jsem se úplně nejlépe. Nakonec jsem jela. Byla jsem celkově unavená a začalo mě bolet v krku a k tomu se přidal ten pocit nejistoty z minulého dne! Částečně jsem to prohrála spíše po psychické stránce! Ale snažila jsem se do toho dát úplně všechno! Bylo to hlavně o startu a ten mi moc nejde! Ve finálové jizdě jsem se dokázala dostat po startu na druhou příčku, ale v lese mě ještě předjela Havlice a já byla nakonec třetí! Trochu mě to zamrzelo, ale snažila jsem se soustředit na poslední den!

Dne 19.7.2015. jsme jely olympijské cross country.

Celou noc před závodem mi nebylo dobře a k tomu se  přidalo velké horko. Snažila jsem si nepřipouštět žádné špatné věci a soustředit se jen na závod! Pořadatelé nám určili 5 okruhů. Věděla jsem, že bude záležet na startu a zase to ale nepřehnat, protože závod bude dlouhý a hodně náročný. Start se mi povedl na jedničku a do prvního stoupání jsem najížděla na prvním místě. Tam jsem se udžela půl kola. Potom mě dojela Karla Štěpánová! Chvilku jsem jela s ní, ale potřebovala jsem si zvolnit. Po prvním kole jsem projížděla na třetím místě. Po třetím kole jsem se posunula dokonce na druhé. Ale při nájezdu do předposledního kola mi totálně seklo. Ani nevím co se přesně stalo, ale prostě to nešlo! Měla jsem těžké nohy a celkově jsem byla hodně vyčerpaná! Poslední kolo jsem dojela silou vůle! Do cíle jsem dojela na pátém místě mezi ženami a druhém v kategorii U23. Byla jsem velice smutná, protože jsem letos chtěla titul. Tři závody na špičkové úrovni už pro mě byly, ale moc. Aspoň mám zase ponaučení pro další rok!!

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich